Lika nekretnine

Otočani na 8. Karlovačkom ceneru

Objavljeno: 13.07.2020

OTOČAC - Članovi Športskog kluba Otočac sudjelovali su na 8. Karlovačkom ceneru. Katica Petrlić, Anamarija Jurković i Marin Jurković nastupom na ostvarili svoja najbolja vremena. Među 170 natjecateljica Katica je osvojila 35. mjesto s vremenom 0:50:55, Anamarija 65. mjesto s 0:54:11, a u velikoj muškoj konkurenciji Marin je zauzeo 330. mjesto s vremenom 0:57:37.

Ovogodišnji Karlovački cener prva je utrka u Hrvatskoj sa statusom World Athletics Bronze Label Race i nalazi se u kalendaru Svjetske atletske federacije. Ostvareni rezultati na Karlovačkom ceneru ulaze u tablice Svjetske atletske federacije (World Athletics), a trkači ostvaruju bodove za renking putem kojeg se kvalificiraju na velika svjetska natjecanja.

Karlovački cener cestovna je atletska utrka ukupne duljine 10.000 metara. Utrka se sastoji od 3 kruga od 3.285 metara. Start i cilj udaljeni su 145 metara. Start utrke bio je u subotu u 20 uri na Trgu bana Josipa Jelačića, središnjem gradskom trgu.